Visos merginos turi žinoti apie tamponus

Įvertinkite šį straipsnį

Visos merginos turi žinoti apie tamponus

Kaip dažnai turėčiau keisti tamponus?
Jei pasirinkote tinkamo sugėrimo lygio tamponą, jį turėtumėte keisti vidutiniškai kas 4 valandas. Jei jums reikia keisti dažniau, galite pasirinkti didesnio sugėrimo lygio tamponą. Ilgiausias laikas – 8 valandos, tačiau jei ir po tiek valandų tamponas yra tik šiek tiek drėgnas ir jį yra sunku ištraukti, naudokite mažesnio sugėrimo lygio tamponą.
Jei naudojate tamponą naktį, turėtumėte jį įsidėti prieš eidama miegoti ir ištraukti tuoj pat atsikėlusi. Šis laikas taip pat turėtų būti ne ilgesnis nei 8 valandos. Jei ketinate miegoti ilgiau, tuomet naudokite higieninį paketą arba nustatykite žadintuvą, kad galėtumėte pakeisti tamponą.

Ar galima tamponus naudoti, kai yra kitos rūšies, ne menstruacinių išskyrų?
Ne, „Tampax“ tamponus turėtumėte naudoti tik per menstruacijas. Nedidelės išskyros iš makšties yra normalu, todėl galite naudoti higieninius įklotus, pavyzdžiui „Always“ , kad apsaugotumėte savo kelnaites. Jei jums kelia nerimą itin gausios išskyros iš makšties tarp menstruacijų, kreipkitės į gydytoją.

Ar normalu, kai dedant tamponą jaučiamas silpnumas?
Tai nėra normalu, tačiau tai gali nutikti, kai tamponą dedate pirmą kartą. Jei jaučiate silpnumą bandydama įstumti tamponą, pailsėkite ir pabandykite vėliau. Pasistenkite atsipalaiduoti ir nesijaudinkite, jei jums reikia laiko išmokti teisingai įsidėti tamponą.

Ar turėčiau jausti tamponą, esantį mano kūne?
Ne, jei jį tinkamai įsidėjote. Tamponai yra pagaminti taip, kad jie prisitaikytų prie jūsų kūno ir nejaustumėte nepatogumo, jau nekalbant apie skausmą. Jei šiek tiek jį jaučiate, greičiausiai tamponą įstūmėte nepakankamai giliai į makštį. Turėtumėte ištraukti tamponą ir įsidėti naują.

Ar gali tamponas pasilikti kūne arba iškristi?
Tai visiškai neįmanoma. Jei jis įstumiamas teisingai, jį laiko raumenys makšties prieangio pradžioje ir makšties sienelės. Jis negali pajudėti toliau, nei kur jį įstūmėte, nes vienintelė anga yra per maža, todėl nekyla jokia rizika.

Ar gali tamponas užstrigti mano kūno viduje?
Negali. Nors makšties raumenys jį laiko, tačiau patraukus siūlą, tamponas yra labai lengvai ištraukiamas. Jei jaučiate pasipriešinimą, atsipalaiduokite ir pabandykite dar kartą. Jei toks jausmas išlieka, menstruacinio kraujo buvo mažiau, nei manėte, todėl nepakako laiko tamponui sudrėkti ir suminkštėti, todėl galite tamponą palikti ilgesniam laikui. Tačiau po 8 valandų reikėtų jį ištraukti, net jei jis šiek tiek sausas.

Ką daryti nutrūkus ištraukimo siūlui?
To beveik niekada nebūna, tačiau jei taip nutiko, labai paprasta tamponą pasiekti pirštais. Gerai nusiplaukite rankas ir pasirinkite tą pačią patogią padėtį, kurią naudojote įstumdama tamponą, ir ištraukite jį. „Tampax“ tamponus yra paprasta ištraukti. Jei negalite to padaryti pati, nedelsiant kreipkitės į savo gydytoją. Atminkite, kad tamponą būtina ištraukti per 8 valandas nuo jo įdėjimo momento.

Ar galima naudoti tamponus sportuojant arba šokant?
Tamponai yra geriausia moterų apsaugos priemonė sportuojant, nes jie nevaržo judesių ir jų nesimato per drabužius. Menstruacijų dienomis galite netgi plaukioti! Siekiant sumažinti spazmus menstruacijų dienomis, rekomenduojama lengva mankšta, todėl tamponai tampa nepakeičiama priemone sportuojant.

Ar reikia ištraukti tamponą einant į tualetą?
Ne, dėl to nereikia jaudintis. Tamponas yra įstumtas į makštį, todėl nesijaudinkite, kai naudojatės tualetu. Tačiau galite siūlą patraukti į vieną pusę ir laikyti, kad jis nesušlaptų.

Ar galima praustis, kai tamponas yra kūno viduje?
Žinoma, galima. Įsidėjusi tamponą galite eiti plaukioti į baseiną arba jūrą. Nė vienas moterų higienos produktas nesuteikia tokios laisvės.

Ar galima būti alergiškai tamponams?
„Tampax®“ labai kruopščiai atlieka produktų bandymus, todėl alergijos rizika yra labai maža. Tačiau visi mes skiriamės, todėl labai nedidelė moterų dalis gali būti alergiškos medžiagoms, kurios daugumai kitų moterų nesukelia jokios reakcijos.

Ar tamponai arba higieniniai įklotai gali sukelti venerines ligas arba AIDS?
Nėra nė mažiausios to tikimybės. „Tampax“ tamponai ir „Always“ higieniniai įklotai ar paketai yra labai kruopščiai supakuoti, todėl galite būti užtikrinta, kad pavojingi mikroorganizmai arba virusai nepateks į juos.

Ar naudojant tamponus gali pasireikšti kiaušidžių cista?
Nėra jokių įrodymų, kad naudojant tamponus gali pasireikšti arba toliau vystytis kiaušidžių cista.

Ar tamponai gali neleisti kūnui pašalinti kraujo krešulių?
Paprastai menstruacinis kraujas sukreša gimdoje, o tokie krešuliai paprastai suskystėja prieš patekdami į makštį. Jei moteris yra įsidėjusi tamponą, krešuliai užstrigs arba juos sugers tamponas ir bus pašalinti jį ištraukus.

Grožis ir rūpinimasis savimi

Gillette | Venus | Londa | Wella | BeingGirl | Pantene | Wash&Go | head&shoulders | Always | Naturella | Discreet | Tampax | Old Spice

Namų ruoša

Tide | Bonux | Lenor | Ariel | Dreft | Fairy | Ampi Pur

Sveikata ir gera savijauta

Pampers

Burnos priežiūra

Oral-B | blend-a-med | 3D White